کالسکه

یکی از اقلامی که معمولا پدر و مادرها هنگام خرید سیسمونی به آن فکر می­کنند کالسکه است. کالسکه یک وسیله کاربردی در سالهای ابتدایی تولد کودک است و این وسیله­ی پرمصرف معمولا تا چهار، پنج سالگی کودک مورد استفاده قرار خواهد گرفت.خصوصاً برای خانواده­هایی که اهل تفریح و پیاده روی وگشت گذار باشند. کالسکه میتواند جلوی بسیاری از آسیب­هایی را که ممکن است به ستون فقرات والدین و حتی کودکان به علت جا به جایی نامناسب را تا حد امکان بگیرد. در اینجا قصد داریم نگاهی کوتاه به نحوه انتخاب یک کالسکه خوب و  مناسب داشته باشیم تا والدین بتوانند در هنگام خرید کالسکه بیشترین اطلاعات را داشته و بهترین انتخاب را انجام دهند.

کالسکه وسیله­ای ایمن برای حمل کودک

این نکته را باید مد نظر قرار دهید که کالسکه، این وسیله­ی کاربردی فقط یک محفظه با سه یا چهار چرخ نیست. زیرا علاوه بر تامین آسایش کودک، شمایی که بعنوان نیروی محرکه­ی این وسیله هستید هم باید در آسایش و آرامش باشید تا ضمن استفاده­ی راحت از آن لذت ببرید. همین دلیل کافی است تا در انتخاب آن دقت لازم را داشته باشید.

نکته­ای که در ابتدا باید به آن توجه کنید این است که کالسکه باید استحکام کافی را داشته باشد علی الخصوص از نظر چرخ­ها که در ادامه بیشتر درباره­ی آن توضیح خواهیم داد. طبعاً هرچه کیفیت کالسکه بالاتر باشد رضایت بیشتر و دوام بیشتری خواهد داشت و شما می­توانید پس از اتمام زمان مصرفتان آن را به دیگران واگذار کنید یا حتی برای فرزند بعدی خود نگه دارید.

فواید استفاده از کالسکه

حمل و نقل آسوده

برای استفاده از کالسکه میزان استفاده و یا نوع استفاده بسیار حائز اهمیت است. برای مثال خانواده­ای که اهل مسافرت زیاد و طولانی مدت هستند کالسکه می­تواند کمک شایانی باشد هم برای والدین هم برای راحتی کودک، بنابراین راحتی کودک و والدین یکی از فواید کالسکه است.

امنیت بیشتر

کالسکه­های کودک غالباً بادوام و مستحکم هستند و اگر دارای استاندارهای لازم باشند می­توانند ایمنی کودک را تامین کنند. اغلب کالسکه­ها طوری طراحی شده­اند که می­توانند جلوی اشعه ماورا بنفش خورشید را بگیرند.

و همچنین داشتن قفل و ترمز در کالسکه­ها می­تواند به شما کمک کند. در هر زمان که لازم بود جلوی حرکت کالسکه را بگیرید تا آسیبی متوجه فرزنداتان نشود.

خطرات کالسکه

استفاده نا صحیح از کالسکه می تواند نوزاد و کودک ما را دچار آسیب نماید در استفاده­ای این وسیله باید دقت کرد،کودک در جای صحیح خود قرار بگیرد و کمربند آن حتما بسته شود و هر گاه والدین تصمیم گرفتند در جایی توقف کنند، حتما از وجود مکانی مناسب برای ثابت نگه داشته کالسکه اطمینان حاصل کنند.

نکته دیگر آن که متخصصان کودک استفاده نوزادان زیر شش ماه از کالسکه را منع کردند. پس تلاش کنید در این بازه زمانی از آغوشی برای جا به جایی فرزند دلبندتان استفاده کنید.

شایان توجه است که کودکان در سنین بین دو تا سه سال نیاز به تحرک و کاوش محل پیرامون خود دارند به همین دلیل استفاده بیش از حد از کالسکه در این سنین می تواند برای آنها مضر باشد.

4 نکته قبل از خرید کالسکه

1-  باید به فصل دنیا آمدن کودک دلبندتان و زمانی که می­خواهید از کالسکه استفاده کنید توجه داشته باشید که با توجه به آن تصمیم بگیرید که کالسکه سایه بان دار باشد یا خیر. اگر قرار است کودک در پاییز و زمستان بیشتر در کالسکه باشد طبیعاً باید از مدل­هایی استفاده شود که سایبان ضدآب یا چتر دارند.

2- سبد زیرین کالسکه مورد دیگری است که باید به آن توجه کنید این محفظه می­تواند جای مناسبی برای کیف شما یا لوازم مورد نیاز کودک شما باشد، پس لازم است از استحکام کافی برخوردار باشد و واضح است کالسکه­ای که داری این سبد است بیشتر به کارتان خواهد آمد.

3- وضعیت چرخ­ها، نوع ترمز، کمربند، جنس پارچه در کالسکه و ایمنی آن باید  نقش مهمی در انتخاب شما  داشته باشد.

4- خدمات پس از فروش نکته قابل توجهی است که باید مد نظر قرار گیرد. برای تعمیر یا تعویض قطعات قطعا به این مورد احتیاج پیدا می­کنید.

11 ویژگی یک کالسکه­ ی خوب

برای انتخاب کالسکه ­ی خوب بهتر از به این نکات توجه کنید:

1- قابلیت تنظیم کفی کالسکه تا180درجه: این ویژگی سبب میشود که هنگام نشسته و خوابیده بودن کودک یا در حالت­های مختلف آرامش هرچه ببیشتر او فراهم شود. درکل حالت خواب راحت و شیب مناسب داشته باشد. همچنین زاویه­ی دسته برای چرخش کودک به سمت مادر یا برگرداندن به سمت خیابان هم از ویژگی کالسکه­ ی خوب میباشد.

2- قابلیت اهرم شدن برای عبور از فضای باریک و کوچک: بعضی از محله­ها و خیابان­ها باریک هستند و لازم است کالسکه از قابلیت مانور پذیری بالایی برخورد داشته باشد.

3- برای قرار گرفتن در صندوق عقب یا اتاق یا انباری قابلیت تا شدن کالسکه مهم است. این نکته که کالسکه سریع و راحت باز و بسته شود نیز اهمیت ویژه­ای دارد.

4- وزن سبک کالسکه  و درعین حال  استحکام بالای آن مهم است.

5- قابلیت تنظیم ارتفاع : این مورد امکان راحتی بیشتری را برای والدین فراهم می ­آورد و به آنها این امکان را می‌دهد که ارتفاع کالسکه را متناسب با قد خود تنظیم کنند.

6- سیستم قابل اطمینان ترمز: ایمنی، بخش جدایی ناپذیر از کالسکه است.

7- چرخ­های مناسب و روان برای رد کردن دست انداز یا سنگ و…

8- کمربند و نگهدارندگی کودک قابل اطمینان باشد: باید دقت کنیم کمربند کالسکه زبر نباشد این نگهدارنده قراراست بین پاهای نوزاد یا کودک شما قرارگیرد، پس از این لحاظ هم باید جنس خوبی داشته باشد. نوزاد در ماههای ابتدایی تولد توانایی کنترل خود را ندارد پس این امر ما را برآن میدارد که به تجهیزات ایمنی کالسکه توجه کنیم. برای مثال باید اطمینان پیدا کنیم کفی کالسکه سر نباشد .

9- مواد مصرفی در ساخت کالسکه حساسیت زا نباشد.

10- دارای دسته­های مناسب باشد این امکان در هدایت هرچه راحتتر کالسکه به والدین کمک میکند. همچنین داشتن محفظه­ای روی دسته برای جای شیشه و یا احتمالا خوراکی و… امتیاز ویژه­ای محسوب می­شود که لازم نباشد کل کیف را بیرون بریزیم .

11- قابلیت شستشو از موارد خوب و لازم برای کالسکه به حساب میاید. علاوه بر این­ها رنگ وجذابیت ظاهری هم برای والدین علی الخصوص مادر مهم است.

وسایل مورد نیاز فرعی کالسکه

*محافظ باران که از ضروریات است بعضا روی کالسکه­ها به فروش میرسد در غیر این صورت جدا تهیه کنید.

*سایبان: که بهتر است قابل تنظیم باشد.

*پشه بند: این مورد مصرف کمتری دارد اما به نسبت محل زندگی شما ممکن است ضروری باشد یا در پیک نیک ممکن است لازم شود.

پیشنهاد به شما : ساک لوازم نوزاد

*ساپورت سر نوزاد: بستگی به میزان پد­­گذاری کالسکه شما دارد ولی ممکن است شما بخواهید بالش بیشتری قرار دهید تا ایمنی کودکتان بیشتر تامین شود خصوصا وقتی سن کودک شما کمتر است .

*گیره های کیفی: این گیره­ها برای آویز کردن خرید از دسته­های کالسکه عالی هستند.

*اسباب بازی آویز برای سرگرم کردن کودک حین حرکت بهترین گزینه هستند.

انواع کالسکه کودک

کالسکه­ های کودک معمولا به چند دسته تقسیم می­شوند:

کالسکه سنتی

این مدل میزغذا (جای لیوان و….) سایبان و سبد و… همه را درخود دارد.حتی بعضاً قابلیت نصب کریر روی خود را هم دارد. در این مورد خاص باید توجه به فضای آن داشته باشیم اگر می­خواهید مجدداً کالسکه نخرید باید توجه کنید که جا برای کودک سه ساله­ی خود با لباس زمستانی به اندازه­ی کافی باشد.

کالسکه تاشو – عصایی ( شهری )

شهری­ها یا انواع دسته منحنی­ها معمولا مستحکم و مناسب برای پیاده­روی که امروزه طرفداران زیادی دارد.

نوعی کالسکه وجود دارد که سه چرخ دارد این مورد به شما کمک می­کند در کنار فرزندتان پیاده روی کنید و پویا و باتحرک باشید. ولی نکته­ی این مورد از کالسکه اینجاست که تا قبل از هشت نه ماهگی فرزندتان نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

کالسکه بچه چندکاره ( مسافرتی )

نوع مسافرتی آن در واقع یک تیر و چند نشان است هم کریر هم کالسکه هم صندلی ماشین. البته که از نظر قیمت مقرون  به صرفه است اما کمی جاگیر وسنگین است و برای افرادی که اهل سفرهای زیاد ویا استفاده­ی زیاد از کالسکه نیستند توصیه نمی­شود .

شاید این دسته بندی را دوست داشته باشید : آغوشی

کالسکه دوبل مخصوص دوقلوها

این مورد برای دوقلوهای عزیزتان مناسب است و شرایط ویژه­ی خود را دارند.

قیمت کالسکه بچه

یکی از برندهای قدیمی و شناخته شده  بین ایرانیان برند چیکو است.

برند دلیجان یکی از محبوبترین برندهای ایرانی است. مارک­ها و برند­های دیگری هم در بازار با اقبال روبرو شدند که کیفیت و محبوبیت خوبی هم دارند از جمله پیرگاردین،کرگو،هاک،بی بی کر،بی کول و…..

این برندها با توجه به کیفیت کالسکه بچه، جنس فلز و پارچه، میزان تحمل وزن ،کارایی­ها و امکانات و تجهیزاتی که در بالا توضیحشان آمد قیمتشان متغییر و متفاوت است اما نتیجتاً ایمنی فرزند دلبندتان در اولویت است.

پوشک بچه

این روزها با بسیاری از والدین برای خرید وسایل مورد نیاز فرزند عزیزشان با مشکلاتی دست به گریبان هستند، اما در این میان خرید اینترنتی و استفاده از فروشگاههای معتبر می­تواند یکی از جایگزین­های مناسب در این زمینه باشد. یکی از این فروشگاههای اینترنتی نی نی وب است که در فروش و ارائه خدمات و محصولات مربوط به کودکان عزیز از جمله فروش کالسکه و… بصورت تخصصی فعالیت می­کند این فروشگاه سعی کرده است با ارائه انواع مارک­ها و برند­های موجود در بازار و داشتن قیمت­هایی مناسب­تر نسبت به فروشگاه­های دیگر به شما عزیزان کمک نماید .

شما می­توانید پس از تحقیق و بررسی کافی و یافتن کالای مورد نیاز، مطابق با شرایطتان آن را از فروشگاه نی نی وب سفارش دهید.

امیدواریم ضمن ارائه نکات مفید توانسته باشیم شما را در خرید محصول مورد نظرتان همراهی کرده باشیم.

سیسمونی نوزاد

مطالعه ی بیشتر

نمایش دادن همه 7 نتیجه