صندلی ماشین کودک

امروزه با پیشرفت تکنولوژی وسایل پیشرفته زیادی برای آرامش و راحتی کودکان تولید می شود. یکی از وسایل کاربردی جهت حفظ امنیت و راحتی کودکان در خودرو، صندلی ماشین مخصوص کودکان می باشد. از آنجایی که اغلب والدین تصور می کنند که اگر کودک را در خودرو در آغوش خود بگیرند می توانند از آن محافظت کنند در حالیکه بر عکس این موضوع ثابت شده است به گونه ای که با یک ترمز ناگهانی کودک از آغوش والدین رها می شود و به نقاط مختلفی از ماشین پرت می شود.

اگر کودکی در گروه سنی زیر 4 سال دارید بهتر است هرچه زودتر برای خرید یک صندلی ماشین مناسب اقدام کنید تا سفر های خوشی را در کنار فرزندتان تجربه کنید. برای خرید صندلی ماشین با توجه به بودجه و نیاز کودکتان باید اقدام به خرید کنید. صندلی ماشین های متنوعی با برندهای مختلفی در بازار موجود هستند که هر کدام امکانات و ویژگی های مختص به خود را دارند، شما به عنوان والدین کودک باید در هنگام خرید این وسیله در مرحله اول نیاز کودک و در مرحله بعد قیمت و نیاز خودتان را در نظر بگیرید.

پیشنهاد به شما : سیسمونی نوزاد

صندلی ماشین ها معمولا حالت های مختلفی برای نصب دارند، برای کودکانی که در رده سنی پایین تر هستند به دو صورت کریر و رو به عقب می توان آن را نصب کرد و کودکانی که در رده سنی بالاتر هستند می توان صندلی ماشین را به صورت روبه جلو نصب کرد. نصب این محصول بسیار آسان است و برای نصب می توان از کمربند ایمنی خودرو و یا ایزوفیکس کمک گرفت. هر صندلی ماشین دارای وزن و ابعاد مشخصی است که برای گروه سنی و ظرفیت وزنی مشخصی طراحی و روانه بازار شده اند با توجه به اینکه بیشترین مرگ و میرها در تصادفات جاده ای متعلق به کودکان است، لذا بهترین راه برای محافظت از کودکان خرید صندلی ماشین است.

خرید صندلی ماشین کودک

با خرید صندلی ماشین نگرانی بابت خواب و راحتی کودکان در سفرها نداشته باشید زیرا اکثر صندلی ماشین ها قابلیت تنظیم محافظ های سر و گردن دارند که متناسب با قد کودکتان می توانید آن را تنظیم کنید و در هنگام خواب نیز می توانید پشتی و نشیمنگاه آن را متناسب با وضعیت کودکتان تنظیم کنید تا کودک خواب راحتی داشته باشد.

گهواره نوزاد

هرگز صندلی ماشین را در صندلی جلویی خودرو نصب نکنید مگر در صورتی که ایربگ های خودرو فعال باشند. همانطور که در بالا اشاره کردیم بهترین راه برای محافظت از کودکان در خودرو استفاده از صندلی ماشین است، این وسیله دارای پدهای محافظ سر و گردن در کناره های صندلی می باشد که در صورت تصادف این پدها مانند یک محافظ عمل می کنند و احتمال آسیب دیدگی سر و گردن کودک را کاهش می دهند. البته همیشه گرانترین صندلی ماشین به معنای بهترین و باکیفیت ترین نیست بلکه در هنگام خرید این وسیله باید به ابعاد و اندازه، ظرفیت وزنی و سن مورد استفاده از آن برای کودکتان همچنین تناسب این صندلی با وسیله نقلیه توجه کنید تا خریدی مطمئن و کارآمد داشته باشید. دسته بندی صندلی ماشین بر اساس وزن کودکان به شرح زیر است:

گروه 0: مناسب از بدو تولد تا زمانی که وزن کودک به 10 کیلوگرم برسد.

گروه 0 +: مناسب از بدو تولد تا زمانی که وزن کودک به 13 کیلوگرم برسد.

گروه 1: مناسب برای کودکانی که وزنی بین 9 تا 17 کیلوگرم دارند.

گروه 2 و 3: مناسب برای کودکانی که وزنی بین 15 تا 25 کیلوگرم و 25 تا 36 کیلوگرم دارند.

ساک لوازم نوزاد

مطالعه ی بیشتر

نمایش دادن همه 10 نتیجه