ساک لوازم نوزاد

پدر و مادر شدن به همراه خود وظایف آسان و سخت و همچنین مسئولیت های ساده و بسیار و البته شیرین و لذت بخش به همراه می آورد که تا قبل از آن به بسیاری از آن ها بی توجهی می شد. مثلا نیاز به تغذیه نوزادی کوچک و ناتوان در هر زمان و مکانی یا نیاز به تعویض پوشک او در هر لحظه و موقعیتی و …

به دلیل نداشتن توانایی ها و مهارت های لازم زندگی در ماه های نخستین تولد، برای بر طرف کردن نیاز های نوزاد در خارج از منزل مانند تفریح، خرید، مهمانی، سفر و غیره باید موقعیتی امن و راحت را برای نوزاد ایجاد کرد، ابزار و وسایل مورد نیاز را تهیه کرد و با آرامش خاطر به امور خود پرداخت. برای حمل و جا به جایی وسایل مورد استفاده و ضروری، خرید ساک لوازم نوزاد بسیار کاربردی و مفید می باشد. و اولین چیزی که بعد از به دنیا آمدن نوزاد و آمدن او از بیمارستان به خانه مورد استفاده قرار می گیرد، ساک نوزاد به همراه لوازم و وسایل اولیه ضروری مانند شیشه شیر، پوشک، تشک تعویض، مواد ضد عفونی کننده و … می باشد. معمولا ساک لوازم کودک و نوزاد دارای دسترسی به عمق کیف و استفاده از وسایل مورد نیاز درون آن می باشد و مهم ترین مشخصه آن زیاد بودن جیب های داخلی و خارجی است. یکی از محاسن ساک لوازم نوزاد مشخص بودن جای شیشه شیر و تشک تعویض می باشد که با چک کردن جای پر آن از جا گذاشتن وسایل مهم و ضروری نوزاد جلوگیری می شود. یک کیف لوازم نوزاد در جنس های مختلفی تولید می شود که بنا بر تقاضا، عرضه می شود. شیشه آب و انواع شربت ها از جمله موارد ضروری استفاده برای کودکان می باشند که احتمال نشت مایعات از ظرف به بیرون بسیار زیاد است به همین علت بهتر است جنس ساک لوازم نوزاد ضد آب باشد تا از ورود و خروج مایعات جلوگیری شود.

رعایت اصول بهداشتی

یکی از دلایل استفاده از ساک نوزاد، رعایت بهداشت و حفظ وسایل حساس نوزادان از آلودگی و عوامل بیماری زا می باشد و بهتر است وسایل دیگری غیر از وسایل خود نوزاد درون ساک نگهداری نشود. همچنین پوشک تعویض شده و آلوده را در اولین فرصت دور انداخته و در صورت نبودن سطل زباله آن را درون پلاستیک در بسته گذاشته و بیرون از ساک و دور از لوازم بهداشتی نوزاد نگه دارید. اگر ساک را در محیط های بسیار آلوده برده اید بهتر است قبل از استفاده بعدی آن را بشویید. در هر صورت بهداشت تمام وسایل نوزادان مانند لباس و وسایل بهداشتی از جمله پوشک، تشک تعویض، دندان گیر، فین گیر و … تا شیشه شیر و آب و وسایل خوراکی مهم بوده و باید از آلودگی ها و عوامل بیماری زا مصون باشند.

خرید ساک لوازم کودک

آنچه در خرید ساک های نوزادی باید به آن دقت شود، کارآیی و جادار بودن آن، کیفیت و قیمت، سبکی و حمل آسان، ظاهر و زیبایی آن است که در زیر به شرح آن ها می پردازیم.

کارآیی و جادار بودن

یک ساک لوازم نوزاد ایده آل باید دارای جیب هایی برای گذاشتن وسایل ضروری نوزاد و همچنین داشتن لوازم جانبی مانند جای شیشه شیر و فلاسک، داشتن تشک تعویض و محل قرارگیری آن، کیسه ای برای گذاشتن پوشک و ضایعات، جیب زیپ دار برای گذاشتن وسایل کوچک و ریز مانند ناخن گیر، فین گیر و… و  نیز دارای بند های استاندارد و ابری برای فشار کمتر به ستون فقرات و شانه ها باشد. در واقع در محصولات جدید آنچه وجه تمایز یک کیف معمولی با ساک لوازم نوزاد است وجود جیب های اضافه و قسمت بندی های زیاد درون کیف برای دسترسی راحت به وسایل ضروری می باشد زیرا هر آنچه درون ساک وسایل نوزاد قرار میگیرد ضروری و قابل استفاده است.

کیفیت و قیمت

حتی از زمان های گذشته تا کنون نیز هر چه کیفیت جنسی بالاتر می رفت بهای آن نیز افزایش پیدا می کرد. در واقع در ساک کودک بنا بر تکنولوژی به کار رفته، جنس استفاده شده، طراحی و دوخت و برند، دارای کیفیت های مختلف و در نتیجه قیمت های متنوع می شوند. در کل اجناس ایرانی موجود در بازار از کیفیت قابل قبولی برخوردار بوده و رنج قیمتی ارزان دارند. در خرید ساک نوزاد ارزان دقت شود که از استحکام بالایی برخوردار باشد زیرا علاوه بر گذاشتن وسایل زیاد، در هر مکانی نیز مورد استفاده واقع می شود و همچنین ممکن است به دفعات زیادی نیاز به شستشو پیدا کند. معمولا ساک های لوازم نوزادی عادی قابلیت شستشو با دست را داشته و همچنین می توان آن ها را برای شستشوی بهتر درون ماشین لباس شویی قرار داد. همچنین یک ساک لوازم نوزاد ارزان خوب باید دارای عایق ضد آب در داخل کیف برای جلوگیری از کثیف شدن کیف و نشت مایعاتی مانند آب و شربت و … به درون آن باشد. بیشتر ساک های نوزاد از جنس ضد آب بوده و از ورود آب مانند آب باران به درون آن و در نتیجه خیس شدن لباس ها و وسایل موجود دیگر جلوگیری می شود.

محصولات ما : پوشک بچه

سبکی و حمل آسان

به طور کی ساک نوزاد ایده ال، اندازه مناسبی داشته و در عین حال جادار می باشد، سبک بوده و با گذاشتن وسایل مورد نیاز درون آن، سنگین و غیر قابل حمل نمی شود. سنگین بودن ساک در هنگام به آغوش گرفتن نوزاد زحمت زیادی را برای والدین ایجاد می کند. بهتر است طرح و رنگ آن نیز طوری باشد که با تیپ ظاهری والدین همسو باشد. زیرا برای بسیاری از مادران بعد از تولد نوزاد خود، کیف های کوچک و شیک مجلسی تبدیل به ساک های نوزادی زیبا می شود البته بهتر است نگران این موضوع نباشید زیرا این دوره شیرین به زودی تمام شده و شما به کیف های معمول مورد استفاده خانم ها نیاز پیدا می کنید. یکی دیگر از ویژگی های ساک نوزادی ارزان ، دارا بودن بند هایی با قابلیت تنطیم برای حمل و استفاده توسط پدران بزرگ جثه و درشت اندام و همچنین مقاومت و توانایی دوخت بند ها برای تحمل وزن ساک سنگین شده می باشد.

نکته ای در مورد دوقلو ها

ممکن است تا به حال ساک لوازم کودک دوقلو برای گوش شما آشنا نباشد، اما اگر قرار است نوزادهای دوقلو داشته باشید گرفتن دو عدد ساک نوزاد شاید نیاز نباشد. گرفتن ساکی جادار و با قابلیت حملی آسان و همچنین طراحی ساختی که استفاده در هر جایی مانند کالسکه را داشته باشد می تواند نیاز های مهم شما را رفع کند.

ظاهر و زیبایی

زیبایی و طرح یک ساک لوازم نوزاد به سلایق افراد مربوط می شود. بعضی از افراد ترجیح می دهند که ساک مورد استفاده شان ظاهری فانتزی و بچه گانه داشته باشد و برخی دیگر ساک هایی ساده با رنگ بندی تیره را انتخاب می کنند تا متناسب با تیپ ظاهری خود و مناسب استفاده در هر مکان و زمانی باشد. اگر جزء افرادی هستید که وسیله ای را برای دراز مدت نگه می دارند و از آن استفاده می کنند انتخاب ساکی ساده و با رنگی تیره می تواند برای سالیان بعد از تولد نوزاد و بزرگ تر شدن او نیز استفاده شود. همچنین فراموش نشود که گاهی مواقع به یک ساک کوچک دم دستی برای کودکی که کمی بزرگ تر شده احتیاج می شود. یکی دیگر از موارد مورد توجه در انتخاب ساک کودک، قابلت استفاده از آن برای آقایان می باشد اگر همسر همراه و وظیفه شناسی دارید و غالباً ساک نوزاد را حمل می کند بهتر است بر اساس سلیقه او خرید ساک نوزاد انجام شود.

انواع ساک لوازم نوزاد

به طور کلی دو نوع ساک کودک در بازار وجود دارد که مورد استقبال و استفاده خانواده ها قرار گرفته است. نوع کلاسیک آن دارای بند بلند و دو دسته برای حمل آسان می باشد و نوع دیگر به شکل کوله پشتی بوده و طراحی آن به گونه ای است که استفاده از آن را در هنگام پیاده روی و یا موقعیت های سخت، آسان می کند.

دو نوع دیگر نیز با نام های آویز یا پستچی و آویز کالسکه ای نیز در بازار وجود دارد که کمتر مورد استفاده و فروش قرار می گیرند.

محصولات ما : آغوشی

لازم به ذکر می باشد قبل از آویزان نمودن کیف و ساک های سنگین به کالسکه بررسی نمایید، توانایی نگهداری وزن آن را داشته باشد تا از برگشتن و افتادن کالسکه جلوگیری شود.

تهیه ساک های نوزادی

شاید جالب باشد بدانید در خیلی از مواقع برخی کالاها در ست های موجود در بازار وجود دارند به عنوان نمونه اگر قصد خرید ست کالسکه و کریر را داشته باشید عموما به همراه آن یک ساک کودک نیز هدیه داده می شود که رنگ و طرح آن متناسب با کالسکه و کریر است. اگر به هر دلیلی قصد تهیه ساک لوازم نوزاد را داشته باشید در بازار چندین برند ایرانی و خارجی شناخته شده و همچنین برند های متفرقه دیگر نیز وجود دارند که تقریبا کیفیت همه آن ها مورد قبول می باشد.

 بررسی برخی برند های خارجی

ساک لوازم نوزاد کالرلند

کالرلند یک برند انگلیسی می باشد. این شرکت بیشتر تمرکز خود را برای لوازم ضروری نوزادان در هنگام رفتن به گردش و تفریح مانند ساک لوازم نوزاد، کالسکه، آغوشی، کریر و… گذاشته است. این برند انگلیسی به کیفیت توجه ویژه ای داشته و درصدد برآوردن نیاز های مصرف کنندگان می باشد. علاوه بر گذاشتن آپشن های گوناگون در محصول داشتن طرح های متنوع و ساده متناسب با هر سلیقه ای از دیگر ویژگی های این برند می باشد. یکی دیگر از این ویژگی پایین قرار دادن قیمت تمام شده برای ماندن در بازار رقابت می باشد درست برعکس کشور های جهان سوم که بالا رفتن قیمت در ماندن در رقابت بازار تاثیر به سزایی دارد!

ساك لوازم گراکو

اگر تعریف ساك لوازم کودک گراکو Graco را شنیده اید، این برند آمریکایی یک برند شناخته شده در جهان و دارای  اعتبار می باشد. این برند سعی دارد اجناس با کیفیت را با قیمتی ناچیز تولید کند. استفاده از تکنولوژی ها و دستگاه های پیشرفته باعث کیفیت بالا و همچنین زیبایی در محصولات شده و مادران را برای خرید آن ها جذب می کند. برند گراکو اولین تولید کننده تاب برقی در جهان بوده و این وسیله جایگاه ویژه ای در خانه های دارای نوزاد تازه متولد شده پیدا کرده است. ساك لوازم کودک گراکو مانند سایر محصولات این برند دارای کیفیت بالا و دارای کاربرد و ظاهری زیبا می باشد. البته هیچ گاه فراموش نکنید که اول به نیاز خود توجه نمایید بعد به نام برند توجه داشته باشید. مثلا جیب های کناری یک مدل از ساک گراکو فاقد زیب و درب بوده و ممکن است باعث افتادن وسایل مورد استفاده از آن شود و در نتیجه یا گم شده و یا کثیف شوند. و یا در داخل این کیف نمی توان پتوی دم دستی گذاشت زیرا درون کیف برای جای گیری بهتر و بیشتر وسایل مورد نیاز، فضا بندی و قسمت بندی شده است. در هر صورت در هر کالایی معایب و مزایایی برای مصرف کننده وجود داشته که بر حسب نیاز و سلیقه مورد انتخاب واقع می شود.

کیف لوازم نوزاد مایورال

یکی دیگر از ساک های خارجی موجود در بازار ایران کیف لوازم نوزاد مایورال می باشد. مایورال اولین برند تخصصی کیف لوازم نوزاد در اسپانیا است. عموما مشخصه این ساك جنس چرم مورد استفاده است. در ساخت این ساک از چرم طبیعی استفاده شده و از تکنولوژی نانو برای ضد جرم و آلودگی به کار رفته است، به همین دلیل قیمت پایینی ندارد. البته تمام کیف های تولید شده این برند تهیه شده از چرم طبیعی نمی باشد. زیبایی طرح این ساک که مانند ساک لوازم نوزاد نمی باشد و به شکل کیف های بانوان نزدیک است به همین دلیل مورد پسند مادران قرار گرفته است.

نکته پایانی

اما در آخر اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که برند های ایرانی زیادی در حال فعالیت هستند که در میان مصرف کنندگان دارای نام و نشان آشنا نمی باشند و بسیاری از آن ها به حمایت مردم احتیاج دارند. شاید در گذشته به دلایلی کیفیت جنس های ایرانی پایین و مناسب نبوده باشد اما در حال حاضر اجناس ایرانی بسیاری با کیفیت بالا و قیمت ارزان موجود است که در قیاس با جنس های چینی، بهتر و یا با اجناس خارجی دیگر قابل رقابت می باشند.

مطالعه ی بیشتر

نمایش 1–24 از 61 نتیجه