دندان گیر کودک و نوزاد

معمولا از 6 ماهگی به بعد رویش اولین دندان های کودک شروع می شود. این رویش ابتدا با درد و خارش همراه است که ممکن است کودک را آزار دهد، کودکان در این مدت دوست دارند یک سطح صاف را به لثه های خود بمالند و یا گاز بگیرند که این زمان بهترین زمان استفاده از دندان گیر است. دندان گیر خارش لثه کودک را کاهش می دهد و از طرفی درد و داد و بیار کودک را نیز کم می کند.

دندان گیر

دندان گیر ها دارای جنس های مختلفی هستند که جنس پلاستیکی آن از مدل های مشابه رایج تر است، این مدل از جنس پلاستیک مرغوب ساخته شده اما به دلیل مواد شیمیایی و رنگی که در آن استفاده شده است ممکن است موجب آسیب رسیدن به کودک شود. جنس دندان گیر های پلاستیکی بسیار نرم و لطیف است اما درعین حال محکم نیز می باشند. دندان گیرهای چوبی مدل دیگری از این وسیله هستند که دارای جنس طبیعی بوده اما در هنگام خرید باید به صاف بودن سطح آن توجه کنید تا کودک اذییت نشود،

پیشنهاد خرید : ظرف غذای کودک

دندان گیر سیلیکونی

از معایب دندان گیرهای چوبی می توان به وزن سنگین آن اشاره کرد زیرا حرکت دادن این مدل اندکی برای کودک دشوار است. دندان گیرهای سیلیکونی دارای جنس بسیار نرمی هستند که استفاده از آن هیچ خطری سلامتی کودک را تهدید نمی کند اما از معایب این مدل از دندان گیر ها می توان به چسبندگی مو به آن اشاره کرد. دندان گیرهای پارچه ای مدل دیگری از دندان گیرهای موجود در بازار هستند، این مدل از  مواد ارگانیک مانند کتان خالص و مرغوب تولید شده اند و درون آنها را با الیاف طبیعی ذرت و ضدآلرژی پر شده است. از معایب این نوع از دندان گیر می توان به شست و شوی دشوار آن نسبت به مدل های مشابه اشاره کرد.

پیشنهاد خرید : شیشه شیر

خرید دندان گیر

در هنگام خریددندان گیر به برچسب روی محصول توجه کنید و سعی کنید دندان گیری را تهیه کنید که دارای برچسب ( فاقد ) می باشد زیرا این دندان گیر ها فاقد مواد بیسفنول هستند و خطری برای سلامتی کودک ندارند. خرید دندان گیر یک ضرورت نیست اما قطعا به تسکین کودک کمک می کند. مسلما هنگامی که کودکتان درد می کشد و یا داد و بیداد می کند اصلا برای شما خوش آیند نیست اما با خرید یک دندان گیر با کیفیت و مناسب می توانید کودکتان را از درد نجات دهید. مزیت های دندان گیرها تنها به این مورد ختم نمی شود، این وسیله که دارای رنگ و طرح های شاد و کودکانه ای است تا مدت ها می تواند کودکتان را سرگرم کند همچنین موجب تقویت مهارت های حرکتی کودک می شود.

پیشنهاد خرید : شامپو بچه

این وسیله بسیار کارآمد که می تواند دوران رویش دندان های کودکتان را برای شما دلنشین تر کند دارای قیمت بسیار مناسبی است و هر خانواده ای که دارای فرزند کوچکی است به راحتی می تواند دندان گیر مناسبی برای کودک خود تهیه کند.

مطالعه ی بیشتر

نمایش دادن همه 6 نتیجه