خمیر دندان بچه

بهداشت دهان و دندان کودکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است به همین دلیل مسواک زدن در سنین پایین مهم و ضروری می باشد. خمیردندان دندان های کودکان را تمیز می کند و از پوسیدگی آنها در آینده جلوگیری می کند. همه ما می دانیم که دندان در زیبایی تاثیر بسار زیادی دارد لزا یکی از اهداف اصلی والدین تشویق کودکان به مسواک زدن است. در گذشته تشویق کودکان به مسواک زدن قدری دشوار بود اما امروزه مدل های مختلفی از خمیردندان و مسواک در بازار موجود هستند که می توانید کودک را به مسواک زدن تشویق کنید.

خمیردندان بچه گانه

برای شروع مسواک زدن از زمانی که اولین دندان های شیری کودک می روید والدین باید روزانه دوبار دندان های کودک را بشویند و هنگامی که کودک توانایی استفاده از مسواک را آموخت می توانند برای او مسواک و خمیر دندان تهیه کنند. خمیر دندان های مورد استفاده برای کودکان با خمیر دندان بزرگسالان متفاوت است به این صورت که خمیر دندان کودکان یا فاقد فلوراید است و یا دارای مقدار کمی از فلوراید می باشد که از 18 ماهگی تا 6 سالگی می توانید از خمیر دندان های فاقد فلوراید استفاده کنید.

تب سنج نوزاد

مسواک زدن به طور منظم بسیار مهم است اما برای این کار باید از مسواک مناسب و با کیفیت استفاده کنید. از آنجایی که فلوراید ماده ماده بسیار مهمی در خمیر دندان ها می باشد اما بلعیده شدن آن بسیار خطرناک است و مشکلات جدی به وجود می آورد، به همین دلیل کودکان در سن پایین تر بهتر است از خمیر دندان هایی استفاده کنند که فلوراید کمتری دارند. پوسیدگی دندان در کودکان یکی از رایج ترین مشکلات در کودکان می باشد که متاسفانه درمانی ندارد، پوسیدگی موجب عفونت، کم خوابی و در نهایت درد زیادی به همراه دارد اما با عادت دادن کودک به  مسواک زدن و استفاده از خمیر دندان می توانید از این مشکلات جلوگیری کنید.

سیسمونی نوزاد

و در آخر نکته مهمی که والدین هنگام خرید خمیر دندان باید به آن توجه کنند خودداری از خرید خمیر دندان هایی است که سفید کننده هستند زیرا این خمیر دندان ها حاوی کربنات کلسیم، ژل سیلیکا، اکسید آلومینیوم آبدار، کربنات منیزیم و سیلیکات هستند که موجب  آسیب و یا از بین رفتن مینای دندان کودکان می شوند. خوشبختانه خمیردندان ها دارای قیمت مناسبی هستند و هر خانواده که دارای فرزند کوچکی است به راحتی می تواند این محصول را خریداری کند.

مطالعه ی بیشتر

نمایش دادن همه 6 نتیجه