حوله کودک و نوزاد

هنگامی که عضو جدیدی وارد خانواده می شود نیاز به مراقبت و توجه زیادی دارد. وسایلی که برای عضو کوچک خانواده تهیه می کنید باید با کیفیت باشد تا آرامش و راحتی را به کودک هدیه دهد. در میان سیسمونی نوزاد بخش بهداشتی آن بسیار با اهمیت است زیرا به طور مستقیم با بدن کودک تماس دارند. در این میان خرید حوله نوزاد را دست کم نگیرید زیرا این وسیله سلامتی کودک شما را تضمین می کند. پوست نوزادان بسیار حساس و لطیف است به طوری که برخورد با حوله ی بی کیفیت موجب آسیبات پوستی به کودک می شود. حوله ای که برای کودک تهیه می کنید باید بسیار نرم و دارای جنس صددرصد نخ پنبه باشد تا هیچگونه پرزی از خود بر روی بدن کودک به جا نگذارد.

حوله کودک

با توجه به طیف گسترده حوله های موجود در بازار بهتر است در هنگام خرید حوله به وزن آن توجه کنید که اگر وزن حوله سبک است به دلیل نازکی آن می باشد و بهتر است که آن را از سبد خریدتان حذف کنید. اما نکته مهم در هنگام خرید حوله نوزادتوجه به سرعت جذب آن است، یک حوله با کیفیت بلافاصله بعد از تماس با پوست کودک آب روی پوست را جذب می کند و ردی ار پرز های خود به جا نمی گذارد. اگر حوله کودکتان پرزهای خود را بر روی بدن کودک جا بگذارد هر چه زودتر به فکر تعویض حوله باشید چون پرزهای موجود روی بدن کودک موجب خارش و التهاب پوستی در کودک می شود. در هنگام خرید حوله نوزاد نکات زیر را در نظر داشته باشید :

اسباب بازی ماشین

-ضد حساسیت باشد: در هنگام خرید حوله به ضد حساسیت بودن آن توجه کنید. پوست نوزادان بسیار لطیف و حساس می باشد، اگر حوله مورد نظرتان ضد حساسیت نباشد مشکلات پوستی جدی برای کودکتان به وجود می آورد.

-حوله فاقد رایحه و بو باشد: در بازار مدل های مختلفی از حوله موجود هستند که دارای رایحه و بوی معطر هستند، این مواد شیمیایی هستند و استفاده از آنها برای کودک به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

سرویس حوله نوزاد

-انتخاب رنگ حوله نوزاد: در هنگام خرید حوله نوزاد به رنگ آن توجه کنید زیرا حوله در تماس مستقیم با رطوبت آلودگی و باکتری هارا به خود جذب می کند به همین دلیل بهتر است حوله ای با رنگ روشن انتخاب کنید تا لکه ها را به خوبی نشان دهد.

برای شست و شوی حوله نوزاد آن را در دمای 80 درجه سانتی گراد شست و شو دهید تا میکروب های آن نابود شوند، علاوه بر این سعی کنید حوله نوزاد را به صورت جداگانه شست و شو دهید و در پایان نیز در معرض نوز آفتاب قرار دهید. به طور کلی حوله های نوزادی به دو دسته تقسیم می شوند :

پوشک بچه

-حوله کلاهدار: حوله های کلاهدار دارای جذابیت بیشتری هستند و البته کاربردی تر نیز هستند زیرا دارای برش و دوخت خاصی نیستند و به راحتی می توان آن را دور کودک پیچید.

-حوله کاغذی: این مدل از حوله ها معمولا مربعی شکل هستند و به دور نوزاد پیچیده می شوند اما فاقد کلاه هستند.

مطالعه ی بیشتر

نمایش دادن همه 10 نتیجه