تب سنج

تب یکی از علائم نشان دهنده افزایش دمای بدن در اثر عوامل مختلف می باشد. در حالت طبیعی دمای بدن انسان 37 درجه می باشد، اما اگر این دما به 40 درجه برسد به این معناست که آنزیم های بدن وظیفه خود را به خوبی انجام نمی دهد در نتیجه بدن دچار تب و … می شود. تب سنج وسیله ضروری و مهم برای خانواده هایی است که دارای فرزند کوچک هستند زیرا کودکان در برابر بیماری ها نسبت به بزرگترها ضعیف تر هستند به همین دلیل این وسیله کاربردی می تواند از وقوع مشکلات جدی برای کودکان جلوگیری کند. البته تب های خفیف مفید هستند زیرا نشان دهنده مبارزه بدن با عفونت ها است، اما هنگامی که تب بالا می رود بسیار خطرناک است و منجر به آسیب رسیدن به جسم و مغز کودک می شود.

برای پیشگیری از بالا رفتن تب در کودکان بهتر است از تب سنج استفاده کنید البته تب سنج های دیجیتالی دقیق ترین درجه از دمای بدن کودک را به شما نشان می دهند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی مدل های مختلفی از دماسنج در بازار عرضه می شود که می توانند از طریق دهان، زیر بغل، گوش و مقعد دمای بدن کودک را اندازه گیری کنند.

اما مناسب ترین تب سنج از بدو تولد تا حدود 6 ماهگی، تب سنج های دیجیتالی است زیرا این تب سنج ها با اندازه گیری دمای مقعد دقیق ترین درجه را به والدین نشان می دهند. نوع دیگری از تب سنج ها در بازار موجود است که جنس شیشه ای دارند و در آنها ماده سمی به نام جیوه وجود دارد، در صورتی که تب سنج بشکند تماس مستقیم جیوه با پوست افراد مشکلات خطرناکی به وجود می آورد لزا خرید این دسته از تب سنج ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود. برای کودکانی که در رده سنی بالای سه سال قرار دارند می توانید از تب سنج های دیجیتالی زیر زبانی استفاده کنید،

البته از دماسنج های دیجیتالی مقعدی نیز می توانید استفاده کنید اما ممکن است قدری ناراحت کننده باشد به همین دلیل با توجه به سن کودکتان می توانید دماسنج هایی متناسب با نیاز کودکتان خریداری کنید. والدین توجه کنند در مواقعی که کودک دچار تب خفیف شده است نیازی نیست به پزشک مراجعه کنند بلکه در ساعات مختلف می توانند با اندازه گیری دمای بدن کودک توسط تب سنج و مراقبت مانع از بالا رفتن دمای بدن کودک خود شوند. با خرید تب سنج از پرداخت هزینه های گزاف جلوگیری کنید.

مطالعه ی بیشتر

نمایش دادن همه 4 نتیجه