حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

یک نوزاد در روز چقدر باید شیر بخورد

یک نوزاد چقدر شیر بخورد

تغذیه با شیر مادر وسیله ای ارجح است که با استفاده از آن یک نوزاد می تواند غذای خود را دریافت کند شیر مادر یک ماده غذایی یکپارچه است که به تمام مواد مغذی موجود در بدن وی مواد غذایی مناسب برای رشد آن تأمین می کند و این شیر استریل و گرم است که عاری از میکروب است ، بنابراین همه مادران در تلاشند تا بچه های شیر مادر را تغذیه کنند. با توجه به فواید شیردهی برای آنها و فرزندانشان ، قرآن کریم مدت كودك را به مدت دو سال از شیر مادر برای كسانی كه می خواستند شیر مادر را كامل كنند مشخص كرده است ، زیرا این دوره كافی است تا کودک از مادر خود شیر بخورد. مدت زمان شیردهی کودک از مادرش ، دوره شیردهی کودک از نظر پستان مادر متفاوت است ، زیرا مادران زیادی برای معرفی سایر مواد غذایی در کنار شیر مادر کار می کنند و این زمانی شروع می شود که کودک حدود شش ماه و بیشتر باشد ، اما لازم است در مورد مکانیسم شیردهی صحبت شود. پس از خروج مادر از بدو تولد و اثرات بیهوشی از سزارین ، بهتر است کودک را به مادر تحویل دهید تا زمانی که سینه های خود را به او بدهد تا اولین تغذیه کامل شود و سینه شروع به ترشح شیر کند و شیر مادر در ابتدای ترشح نامیده می شود. حالت اول بین سه تا پنج دقیقه انجام می شود و پس از آن ، شیر مادر تغذیه می شود از طرف دیگر تا زمانی که شیر در همه سینه ها تحریک شود. پس از آن دوره شیردهی کودک از مادرش از پنج تا ده دقیقه و بعضی اوقات تا یک ربع ساعت تمدید می شود برخی از کودکان با برداشتن دهان او از نوک پستان به شیردهی پایان می دهند و مادر ممکن است احساس کند که فرزندش شیر مادر را متوقف کرده است و با نزدیک شدن کودک به سینه ها ، احساس گرما ، عشق و لطافت می کند و به بوی عادت می یابد. مادر او و فرزندان در زمان درخواست شیر ​​و شیر دادن از مادر متفاوت هستند ، شیردهی وجود دارد که هر چهار ساعت یکبار انجام می شود و شیردهی وجود دارد که هر نیم ساعت اتفاق می افتد ، این به دلیل کفایت کودک از شیر و احساس سیری اوست و برای دانستن و تحقق سیری کودک از شیر ، مادر باید نظارت بر ضایعات را کنترل کند. کودک در حوله است ، وقتی کودک از شیر خود راضی می کند شش بار در ادرار و یک بار در مدفوع هر ۲۴ ساعت دفع می شود. همانطور که قبلاً توضیح داده شد ، دوره صحیح شیردهی باید به مدت دو سال کامل ادامه یابد ، اما با فرهنگ ها و جغرافیای مختلف ، مدت شیردهی متفاوت است ، برخی تا شش ماه تمدید می شود و برخی از مادران ترجیح می دهند کودک را به مدت یک سال به شیر بخورد ؛ مادران شاغل ، مطابق قانون کار و حقوق خصوصی در هر کشور ، فرزندان خود را برای یک سال کامل شیر می دهند. برخی از مادران از شیر دادن به شیر خود جلوگیری می کنند تا قفسه سینه خود را از تعریق دور نگه دارد و این یک عادت نادرست برای بسیاری از آنها به دلیل عدم آگاهی و محرومیت از غذا برای کودک است و بعضی اوقات مادر نیز شیر مادر را متوقف می کند زیرا شیر از ماندگاری خودداری می کند ، یعنی به دلیل عدم ترشح شیر است و به همین دلیل آنها به شیر مصنوعی و مکمل های غذایی برای تغذیه متوسل می شوند.

برنامه تنظیم تغذیه مصنوعی این برنامه برای نوزادان از بدو تولد تا ۳ ماهگی تا یک زن خانه دار یا کارگر که از شیرخوار بصورت مصنوعی تغذیه می کند مناسب است. شما می توانید همان برنامه قبلی را اجرا کنید ، اما به جای بچه های شیر داده شده با شیر طبیعی ، آنها را با شیر مصنوعی تهیه کنید ، اما مقدار فقط به نظر پزشک فرزند شما است که معمولاً بین ۶ اونس در یک تغذیه واحد و مقیاس آن روی بطری است. نکاتی برای مادران جدید قرارهای فرزند خود را به موقع نگه دارید و سعی کنید کودک خود را شیر دهید. نگران نباشید ، نوزادان به جز در موارد خاص نیازی به آب ، آب میوه یا مایعات دیگر ندارند و با پزشک فرزند خود مشورت کنید. نوزادان در هر روز ، تقریباً هر دو تا سه ساعت ، به ۸ تا ۱۲ نوزاد نیاز دارند. مراقب علائم گرسنگی باشید ، مانند مکیدن انگشت و حرکت لب ، و سپس آنها شروع به گریه می کنند. از پزشک فرزند خود در مورد مکمل های ویتامین D سؤال کنید ، به خصوص اگر تغذیه با شیر مادر غیر طبیعی است ، زیرا در جذب کلسیم و فسفر برای استخوان های قوی بسیار مهم است. اگر روز به روز تغییری در اشتهای کودک مشاهده می کنید ، نگران نباشید ، زیرا این طور است که بزرگسالان هر روز به اندازه غذا نمی خورند. حتماً به طور مرتب با پزشک فرزند خود دیدار کنید و مطمئن شوید که وزن او طبیعی است و زیاد نیست و کم نیست. اگر متوجه شدید که تغذیه با شیر مادر استرس یا دردناک است ، یا افزایش وزن پیدا نکرده و یا در غیر این صورت با پزشک خود مشورت کنید. به مواد غذایی و سلامتی خود توجه کنید ، به خصوص اگر در حال شیردهی هستید. از سلامتی و خواب خود غافل نشوید و از هر فرصتی برای استراحت از دردسرهای بسیاری از کارهای خود استفاده کنید.

فروشگاه اینترنتی نوزاد و سیسمونی نوزاد : نی نی وب

مادر باید مدت زمان فرزند خود را در دوران شیردهی یادداشت کند ، زیرا دوره کوتاه یا طولانی یک دوره تغذیه ممکن است نشان دهنده مشکلی باشد که نیاز به مشورت با متخصص دارد تا علت آن را پیدا کرده و سپس به صورت صحیح با آن برخورد کند که به رفع آن کمک می کند.

به گفته دکتر دینا شاوی ، مشاور بین المللی تغذیه با شیر مادر و یک متخصص تغذیه کودک ، گفت: مدت زمان شیردهی از یک کودک به فرزند دیگر با توجه به میزان شیر مادر و توانایی کودک در ترشح شیر و اینکه آیا این یک نوزاد متولد شده یا به مدت ۳ ماه وارد شده است یا اینکه شروع به خوردن غذای مکمل کرد ، متفاوت است. معمولاً ۱۵:۳۰ دقیقه طول می کشد.

همچنین بخوانید: مکش و ذخیره شیر مادر در این شرایط برای کودک بی خطر است

شاوی افزود: دوره شیردهی کودک ممکن است کمتر از ۱۰ دقیقه باشد یا بیش از نیم ساعت یا ۴۰ دقیقه تمدید شود ، اما این یک مشکل محسوب نمی شود مگر اینکه مادر متوجه برخی علائم شود که نشان می دهد مشکلی از قبل وجود دارد.

مشاور شیر مادر با توجه به هر یک از علائم قبلی ، بر لزوم مراجعه به پزشک متخصص تغذیه با شیر مادر برای معاینه کودک و مادر و مشاهده نحوه انجام روند شیردهی ، تأکید کرد تا دلیل دوره کوتاه یا طولانی شیردهی را پیدا کرده و راه حلهای مناسب را بیابید.

در مورد دلایل احتمالی دوره کوتاه یا طولانی مدت دوره تغذیه ، شوقی تصریح کرد: این ممکن است بیشتر ناشی از آن باشد: مادر در طی شیردهی کودک را به روش اشتباه گرفتار کرد ، یا در نتیجه کودک به نوعی به نوک پستان وصل کرد و گاهی اوقات با وجود مشکلات در عضلات دهان یا بلع در کودک ارتباط دارد ، و ممکن است مرتبط باشد. به هر دلیلی عدم تولید شیر.

نی نی وب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *